Poštovani,
Hrvatska udruga grupa za potporu dojenju HUGPD započinje sa održavanjem online edukacije.
Online tečaj sadržava pet e-učionica koje će se održati u periodu od 11. siječnja do 31. ožujka 2016.godine, financirano kroz projekt sa Ministarstvom zdravlja RH.
Pozivnicu za sudjelovanje na tečaj dobiti će za sve patronažne sestre članice udruge i voditeljice grupa za potporu dojenju.
Edukacija je bodovana od strane Hrvatske komore medicinskih sestara sa sedam (7) bodova za pasivno i deset (10) bodova za aktivno sudjelovanje, i od Hrvatske komore primalja sa šest (6) bodova za polaznika tečaja.
TEMA I PREDAVAČ:
Međunarodni pravilnik o načinu marketinga i prodaje nadomjestaka za majčino mlijeko- zašto je bitan i kako ga ne kršiti?
GPD – još jedno mjesto za širenje mitova o dojenju?
Željka Skukan Šoštarić bacc.med.techn.,IBCLC
[divider][/divider]
Željka Skukan Šoštarić radi kao patronažna sestra u Domu zdravlja Zagreb- Zapad.
Stručni interes zadnjih godina je najviše usmjerila prema dojenju, prvenstveno podršci i edukaciji majki. Bila je i volonterska savjetnica na Rodinom SOS telefonu. Na počecima rada Telefončića- UNICEFovog projekta za podršku obitelji s malom djecom radila je kao savjetnica te sudjelovala i u dodatnoj edukaciji savjetovateljica na Telefončiću o dojenju.
Bila je predavač u nizu edukacija zdravstvenih djelatnika o dojenju- Simpoziju Hrvatske udruge savjetnica za dojenje, Rodinim mliječnim konferencijama te predavanjima u sklopu kontinuirane edukacije medicinskih sestara u matičnom Domu zdravlja.
Članica je Koordinacijskog odbora grada Zagreba za „Grad Zagreb- prijatelj dojenja“, Međunarodnog udruženja savjetnica za dojenje, Hrvatske udruge savjetnica za dojenje, Hrvatske udruge grupa za potporu dojenja i Udruge RODA.
TEMA I PREDAVAČ:
Potpora dojenju utemeljena na dokazima: postupci koji doista pomažu – Dr.sc. Irena Zakarija Grković, dr.med., spec.obiteljske med., IBCLC
I. Zakarija-Grković je diplomirala na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci 1992. godine. Stažirala je i specijalizirala obiteljsku medicinu (FRACGP) u Australiji gdje je stekla dodatne kvalifikacije diplomanta iz opstetricije i ginekologije (DRANZCOG) i savjetnice za dojenje (IBCLC).
Radila je desetak godina u ordinacijama obiteljske medicine. Predstavljala je liječnike u izvršnom odboru Australskog udruženja savjetnica za dojenje. Od 2006. godine radi na Katedri za obiteljsku medicinu na Medicinksom fakultetu u Splitu. Područje znanstvenog interesa I. Zakarije-Grković je medicina dojenja iz kojeg je doktorirala 2012. godine.
Iste godine imenovana je su-voditeljicom Hrvatskog ogranka talijanskog Cochrane centra. Su-voditeljica je i 80-satnog tečaja o dojenju za zdravstvene djelatnike na MEF-u. Autorica je ili koautorica više znanstvenih radova.
TEMA I PREDAVAČ:
Interpersonalna komunikacija u kontekstu grupe – Prof. emerita dr.sc.Marta Ljubešić, prof.psih.
Prof. emerita dr.sc. Marta Ljubešić, diplomirala je, magistrirala i doktorirala psihologiju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Poslijedoktorsko usavršavanje obavila je u Heidelbergu (University of Education), u SR Njemačkoj.
Cijeli radni vijek provela je na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u radu sa studentima i u istraživanjima. 2014.g. je umirovljena, a u 2015. godine joj je Sveučilište u Zagrebu dodijelilo počasno zvanje professor emerita, te nastavlja s radom na poslijediplomskoj razini.
Područje njezine uže specijalnosti su razvoj komunikacije i komunikacijski poremećaji u djece.
TEMA I PREDAVAČ:
Značaj prikupljanja i praćenja podataka o radu grupa za potporu dojenju – Doc. dr.sc. Anita Pavičić Bošnjak, dr. med., spec. pedijatar, IBCLC
Anita Pavičić Bošnjak radi na Odjelu za neonatologiju i u Laktacijskoj ambulanti pri Kliničkoj bolnici Sveti Duh u Zagrebu.
Stručni i znanstveni interes usmjerila je na područje dojenja te niz godina aktivno sudjeluje u UNICEF-ovim programima promicanja dojenja u Republici Hrvatskoj, kao i u edukaciji zdravstvenih djelatnika o dojenju. Uže područje interesa joj je promicanje dojenja i prehrane majčinim mlijekom u jedinicama intenzivnog neonatalnog liječenja (dojenje nedonoščadi) te psihosocijalni aspekti podrške dojenju.
Članica je Povjerenstva za zaštitu i promicanje dojenja Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske, Međunarodnog udruženja savjetnica za dojenje i Hrvatske udruge savjetnica za dojenje.
Nakon pogledanih svih pet online edukacija, HUGPD će vam uputiti e-mail i link u kojem će vas zamoliti za kratak osvrt/evaluaciju održanih edukacija. Hvala vam!
Za najčešća pitanja i tehničku podršku pogledajte ovdje
Vaš HUGPD
Ostavite odgovor